Katedra Metodologii, Dydaktyki i Historii Kultury

Prace studentów

Prace naszych studentów

Poniżej prezentujemy projekty portali o tematyce edukacyjnej i popularyzatorskiej wykonane przez studentów piątego roku drugiego stopnia historii na Wydziale Nauk Historycznych UMK. Projekty stron internetowych zostały przygotowane pod opieką dr. Hadriana Ciechanowskiego, jako forma pracy zaliczeniowej z przedmiotu informatyka historyczna.

Podczas zajęć z informatyki historycznej, studenci zapoznali się nie tylko z obsługą narzędzi CMS, ale także z podstawami zarządzania projektami. W ramach pracy nad portalami każda z grup zajęciowych stanowiła samoorganizujący się zespół, kierowany przez lidera projektu, wybranego przez grupę.

Chcielibyśmy podkreślić, że chociaż zaprezentowane strony nie są w pełni funkcjonalne (część zakładek i elementów została wyłącznie zaplanowana i nie zawiera treści), to stanowią one świadectwo umiejętności i kreatywności studentów naszego Wydziału, którymi chcielibyśmy się tutaj pochwalić. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami prac naszych studentów.

Toruń wczoraj i dziś ... na fotografiach po 1945 r.

Celem projektu, było stworzenie portalu, prezentującego rozwoju i zmiany zachodzące w Toruniu od zakończenia II wojny światowej do chwili obecnej. Głównymi odbiorcami projektu mieli być mieszkańcy i miłośnicy grodu Kopernika, stanowiący społeczność dzielącą się wspomnieniami i obrazami ich miasta.

Toruń wczoraj i dziś ...

TurMatura

Projekt został skierowany do uczniów klas maturalnych. Jego celem było stworzenie i udostępnienie nowoczesnej i interaktywnej przestrzeni nauki. W założeniu, materiały i metody nauki udostępnione na stronie miały stanowić alternatywę wobec tradycyjnych metod nauki oraz środek do poniesienia zdawalności egzaminu dojrzałości.

TurMatura

Toruń w okresie napoleońskim. Portal promocyjny

Celem strony wykonanej w ramach projektu jest informowanie o związkach Napoleona Bonaparte z Toruniem oraz wpływowi, jaki cesarz Francuzów wywarł na miasto. Autorzy strony nie uciekali jednak także od szerszego spojrzenia, na stosunek Napoleona do Polski i Polaków.

Toruń w okresie napoleońskim

W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć, że wszelkie materiały oraz loga instytucji prezentowane na zamieszczonych stronach internetowych, zostały wykorzystane wyłącznie w celach edukacyjnych (w ramach dozwolonego użytku).

Katedra Metodologii, Dydaktyki i Historii Kultury